ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը փետրվարի 9-ին հանդիպել է ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության դեսպան Յոհաննես Դաումայի հետ:
Հանձնաժողովի նախագահը շնորհավորել է նորանշանակ դեսպանին եւ խոսելով Հայաստանի ու Նիդերլանդների միջպետական հարաբերությունների զարգացման մասին՝ առանձնակի կարեւորել է խորհրդարանական համագործակցությունը: Կորյուն Նահապետյանն անդրադարձել է խորհրդարանական հանձնաժողովների միջեւ կապերի հաստատմանը, միջազգային խորհրդարանական կառույցներում երկու պետությունների պատվիրակությունների փոխշահավետ գործակցությանը:
Նիդերլանդների դեսպանը պատրաստակամություն է հայտնել նպաստելու ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի եւ Նիդերլանդների Ներկայացուցիչների պալատի համապատասխան հանձնաժողովների միջեւ հնարավոր համագործակցությանն ու խորհրդարանական վերահսկողության փորձի փոխանակմանը:
Կորյուն Նահապետյանը բարձր է գնահատել Հայոց ցեղասպանության ճանաչման գործում Նիդերլանդների խորհրդարանի դիրքորոշումը:
Կողմերը քննարկել են նաեւ Հարավային Կովկասում անվտանգության ապահովմանը, սիրիական ճգնաժամին, Հայաստան-Իրան համագործակցության նոր հնարավորություններին առնչվող հարցեր:

9 февраля председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян встретился с  Чрезвычайным и Полномочным послом Королевства Нидерландов в РА Иоханнесом Даумой.
Председатель комиссии поздравил новоназначенного посла и, говоря о развитии межгосударственных отношений между Арменией и Нидерландами, особо выделил парламентское сотрудничество. К.Нагапетян обратился к установлению связей между парламентскими комиссиями, взаимовыгодному сотрудничеству делегаций двух стран в международных парламентских структурах.
Посол Нидерландов выразил готовность содействовать возможному сотрудничеству   Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам и соответствующей комиссии Палаты представителей Нидерландов, обмену опытом по парламентскому контролю.
К.Нагапетян высоко оценил позицию парламента Нидерландов по признанию Геноцида армян.
Стороны обсудили также вопросы, касающиеся обеспечения безопасности на Южном Кавказе, сирийского кризиса, новых возможностей сотрудничества Армения – Иран.