ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը փետրվարի 9-ին հանդիպել է ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության դեսպան Յոհաննես Դաումայի հետ:
Հանձնաժողովի նախագահը շնորհավորել է նորանշանակ դեսպանին եւ խոսելով Հայաստանի ու Նիդերլանդների միջպետական հարաբերությունների զարգացման մասին՝ առանձնակի կարեւորել է խորհրդարանական համագործակցությունը: Կորյուն Նահապետյանն անդրադարձել է խորհրդարանական հանձնաժողովների միջեւ կապերի հաստատմանը, միջազգային խորհրդարանական կառույցներում երկու պետությունների պատվիրակությունների փոխշահավետ գործակցությանը:
Նիդերլանդների դեսպանը պատրաստակամություն է հայտնել նպաստելու ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի եւ Նիդերլանդների Ներկայացուցիչների պալատի համապատասխան հանձնաժողովների միջեւ հնարավոր համագործակցությանն ու խորհրդարանական վերահսկողության փորձի փոխանակմանը:
Կորյուն Նահապետյանը բարձր է գնահատել Հայոց ցեղասպանության ճանաչման գործում Նիդերլանդների խորհրդարանի դիրքորոշումը:
Կողմերը քննարկել են նաեւ Հարավային Կովկասում անվտանգության ապահովմանը, սիրիական ճգնաժամին, Հայաստան-Իրան համագործակցության նոր հնարավորություններին առնչվող հարցեր:

On February 10, the Chairman of the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs Koryun Nahapetyan met with Johannes Douma, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of the Netherlands to the RA.
The Committee Chairman congratulated the newly appointed Ambassador and talking about the development of the inter-state relations, especially highlighted the parliamentary cooperation. Koryun Nahapetyan touched upon the establishment of the relations between the parliamentary committees, the mutually beneficial cooperation of the delegations of the two states in the parliamentary structures.
The Ambassador of the Netherlands expressed willingness to promote the possible cooperation of the relevant committees of the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs and the House of Representatives of the Netherlands and the exchange of experience of the parliamentary oversight.
Koryun Nahapetyan highly assessed the position of the Netherlands in the recognition of the Armenian Genocide.
The sides also discussed issues relating to the provision of security in the South Caucasus, the Syrian crisis, the new possibilities of Armenia-Iran cooperation.